Изяви

• Успешно представяне на Международния турнир по джудо "Ботева слава"

Учениците от 3 б клас Виктор и Атанас Рачеви заеха трети места на международния турнир по джудо „Ботева слава“ Козлодуй.Те записаха по три победи и една загуба

• МЕЖДУНАРОДНО СЪСТЕЗАНИЕ ПО АДАПТИРАНО ПЛУВАНЕ

25.11.2018г.

Възпитаничката на нашето училище Кристина Ковачева взе участие в международен турнир по адаптирано плуване, който се проведе на 25.11.2018г. в град София на плувен комплекс Спартак. Ученичката от 5 „б“ клас участва в надпревара на 25м. и 50м. в четирите плувни стила и се окичи с три медала – един златен,  един сребърен и  бронзов съответно на кроул, щафета и гръб.

• Второ място на ръгби турнира "Овална топка"

07.11.2018г.

Учениците от ОУ „Христо Ботев“ завоюваха почетното ВТОРО място на РЪГБИ ТУРНИР „ОВАЛНА ТОПКА“ организиран от ръгби клуб „Янтра“-Габрово по повод 45-години ръгби спорт в Габрово.

• ПЪРВО място в общинско първенство по лека атлетика

момичета V - VII клас
  • ТРЕТО място в общинско първенство по лека атлетика

момчета V- VII клас
  • Отличия спечелени в международни турнири по джудо

На 20 oктомври 2018 година в град Стара Загора  се проведе 14- ти международен турнир по джудо. Учениците от ОУ „Христо Ботев“ Атанас и Виктор Рачеви завоюваха сребърен и бронзов медал.

На 27 oктомври 2018 година малките джудисти спечелиха поредните отличия в 3-ти международен турнир по джудо за деца от 5 години до 15 години организиран от Спортен куб „Перун“ -община Перник.

Следва турнир в Скопие Македония.

• ОТБОРЪТ ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА НА ОУ "ХРИСТО БОТЕВ" - ПЕТИ В БЪЛГАРИЯ

01-03.06.2018г.
  • В училище „Христо Ботев“ запазват традицията за силно представяне на своите лекоатлетически отбори. Поредното чудесно класиране направи тимът на момчетата 5-7 клас, заел 5-о място в страната. Възпитаниците на Четвърто, водени от преподавателите Веселина Златева и Светлозар Борисов, се представиха великолепно във финалите на Ученически игри 2018, които се проведоха на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен. В тях участваха 10-те най-добре подготвени училищни отбора в тази възраст, преодолели общинските, областните и зоналните етапи на игрите.
    Габровските момчета записаха три подиума в отделните дисциплини. Илиян Филипов стана шампион в тласкането на гюле. Той беше единственият състезател тласнал над 13 метра и регистрира резултат от 13.73 в най-добрия си опит. Бронзов медал взе Кристиан Станчев от бягането на 800 метра, като спря хронометъра на 2:19.58 минути. На третото място на почетната стълбичка се качи и Андрей Бачийски от надпреварата на скок височина, с резултат от 150 сантиметра. Кристиан донесе още 11 ценни точки за отборното класиране с четвъртото си място в бягането на 400 метра и 11-то в спринта на 100 метра. Милан Димов също влезе в точките с 6-о място на 800 метра, точки взе и Радослав Димитров, класирал се 11-ти на скок височина. Щафетата на ОУ „Христо Ботев“ на 4х100 метра зае 6-о място. Своя принос за отбора дадоха също Станислав Кръстев и Петър Димитров.
    Момчетата връчиха официално спечеления трофей за петото място на директора на училището – г-жа Марияна Колева. Те ще бъдат вписани в почетната книга на ОУ „Христо Ботев“.

• Тържествен концерт–спектакъл „170 години безсмъртие“

13.02.2018г.
  • На 13.02.2018 г. Регионален исторически музей – Габрово бе домакин на тържествения концерт–спектакъл „170 години безсмъртие“, посветен на 170-годишнината от рождението на Христо Ботев и 145-годишнината от смъртта на Васил Левски.
    В събитието участваха ученици от Основно училище „Христо Ботев. Те представиха безсмъртните произведения на Христо Ботев под формата на музикални изпълнения и рецитал.
    Гости бяха д-р Георги Маринов, началник на Регионално управление на образованието – Габрово, Павлина Макашелова, главен експерт в дирекция „Образование и социални дейности“ на Община Габрово, Красимира Чолакова, директор на РИМ – Габрово, Савина Цонева, директор на Регионална библиотека „Априлов-Палаузов“, директори на училища и детски градини.
    Участниците и техните преподаватели получиха награди от РИМ – Габрово и грамоти.

• Три златни медала на VIII Международен турнир по джудо „Ботева слава“

02.12.2017
  • Тримата братя Пиринови , състезатели по джудо от ДК „Габрово“, спечелиха златни медали в VIII Международен турнир „Ботева слава“ – Козлодуй.
    При 22-килограмовите Атанас Пиринов, ученик от 2 „Б“ клас, победи съперниците си от Румъния, Варна и Козлодуй. Неговият брат близнак Виктор Пиринов надигра състезатели от Варна и София за участие във финала в категория до 25 килограма. В борбата за златото Виктор се наложи над джудист от Румъния.
    Най-големият от братята, Николай Пиринов, участва в категория до 38 килограма. Той триумфира на най-високото стъпало на почетната стълбичка с победи и златен медал.

• Бронзов медал на европейския турнир по таекуон-до BULGARIA OPEN 2017.

25.11.2017г.
  • Успешно представяне на Йордан Георгиев Йорданов на европейския турнир по таекуон-до BULGARIA OPEN 2017.
    Ученикът от 5 „А“клас спечели бронзов медал в интересния и оспорван турнир по таекуонд-до.
    В тридневният международен турнир взеха участие 573 състезатели от България, Македония, Гърция, Сърбия, Румъния, Словения, Австрия, Босна и Херцеговина, Чехия, Италия, Уелс, Англия, Русия, Хърватия и Унгария. Малкият спортист успя да се пребори за почетното трето място в неговата възрастова група.

• СПОРТНИ ИЗЯВИ

Мелиса Салим - 5 „Б“клас

9-10.12.2017 год.Първи национален турнир за деца и юноши по Таекуон-до - ІІІ място  форма 6/5

23.12.2017 год. Коледен турнир по шах в гр. Трявна    -  І място

03.02.2018 год.Държавно първенство по Таекуон-до  в гр. Панагюрище – І място спаринг до 45 кg

18.03.2018 год. Турнир по шах за купата на Тера Мол Габрово   - І място

Янислава Иванова - 5 „Б“клас

07.10.2017 год.Национален детски турнир по Таекуон-до   за купа Плевен – ІІ място спаринг до 35 кg

9-10.12.2017 год.Първи национален турнир за деца и юноши по Таекуон-до  за купа Габрово  - ІІІ място  спаринг  до 35 кg

9-10.12.2017 год.Първи национален турнир за деца и юноши по Таекуон-до  за купа Габрово  - І  място  форма  8/7

03.02.2018 год.Държавно първенство по Таекуон-до  в гр. Панагюрище – ІІІ място спаринг до 35 кg

10.03.2018 год. Държавно първенство по Таекуон-до  в гр. Пловдив – ІІІ място индивидуална форма